Překlad z čínštiny do angličtiny
a z angličtiny do čínštiny

čínština angličtina

Pokud patříte k skupince lidí, kteří jsou fascinováni čínským jazykem, nebo jste se dostali do kontaktu s čínštinou a potřebujete zjistit význam textu, právě pro Vás tu je online překladač vět z angličtiny do čínštiny. Funguje i zpětně, proto jej lze použít opravdu v jakémkoliv případě. Využít jej lze vždy, ať už sdělujete u PC nebo v tabletě. Je vhodný i do mobilu, proto Vás nemůže na cestách za čínskou kulturou nic zaskočit.

 

čínština - o jazyku

Čínština (pokud považována za jeden jazyk) resp. čínské jazyky (pokud považována za více jazyků) je sinotibetský jazyk, kterým se mluví v Číně, Taiwanu a v čínských komunitách v zahraničí.

Podle názorů není čínština jednotným jazykem, ale sestává z několika menších jazyků, asi sedmi (dle dialektu). Tento názor je však sporný, protože dialekty se v zásadních charakteristikách shodují. Nejznámějším z těchto jazyků je mandarínština.

angličtina - o jazyku

Angličtina je západogermánský jazyk, původem z Anglie.

Je to třetí nejrozšířenější mateřský jazyk na světě, pro přibližně 402 milionů lidí. Angličtina má postavení lingua franca (dorozumívací jazyk ve vícejazyčných oblastech) v mnoha částech světa díky ústřednímu vojenskému, ekonomickému, politickému a vědeckému vlivu Spojeného království v 18. a 19. století a Spojených států začátkem 20. století. Angličtina se také používá jako hlavní dorozumívací jazyk ve více oblastech, například ve výpočetní technice nebo geografii. Při překládání textů do většiny jazyků se překládá nejčastěji právě z angličtiny. Angličtina patří mezi světové jazyky.

Je to jazyk, který studuje nejvíce lidí studujících více jazyků.