Překlad z italštiny do čínštiny
a z čínštiny do italštiny

italština čínština

Překlad z italštiny do čínštiny a naopak si můžete usnadnit i online nástrojem - překladačem vět a textů. Použít ho můžete doma, na cestách i během studia. Pomůže Vám s překladem krátkých i dlouhých vět a to zcela bezplatně. Je skvělou pomůckou i do mobilu a iPhone, stejně výborně však funguje i v tabletech Kindle (a ostatních) a kterémkoliv PC.

 

italština - o jazyku

Italština je románský jazyk, mluví jím asi 70 milionů lidí, z nichž většina žije v Itálii.

Standardní italština je založena na toskánských dialektech a je "kompromisem" mezi jazyky jižní Itálie a galo-románskými jazyky na severu. Ustálený toskánský standard byl však v průběhu posledních desetiletí mírně ovlivněn dialekty, jimiž se hovoří v Miláně, ekonomickém centru země.

čínština - o jazyku

Čínština (pokud považována za jeden jazyk) resp. čínské jazyky (pokud považována za více jazyků) je sinotibetský jazyk, kterým se mluví v Číně, Taiwanu a v čínských komunitách v zahraničí.

Podle názorů není čínština jednotným jazykem, ale sestává z několika menších jazyků, asi sedmi (dle dialektu). Tento názor je však sporný, protože dialekty se v zásadních charakteristikách shodují. Nejznámějším z těchto jazyků je mandarínština.