Překlad z italštiny do finštiny
a z finštiny do italštiny

italština finština

Zapomeňte na zdlouhavý překlad kombinace jazyků italština - finština pomocí slovníků. Využijte moderní cestu - online překladač vět a textů. Hravě si poradí s textem jakékoli délky či náročnosti a proto se více nemusíte obávat komunikace v cizí zemi. Sáhněte po něm ráno či večer. Vždy bude dostupný zdarma a bez skrytých poplatků. Funguje nejen do PC, ale i do mobilu a tabletu.

 

italština - o jazyku

Italština je románský jazyk, mluví jím asi 70 milionů lidí, z nichž většina žije v Itálii.

Standardní italština je založena na toskánských dialektech a je "kompromisem" mezi jazyky jižní Itálie a galo-románskými jazyky na severu. Ustálený toskánský standard byl však v průběhu posledních desetiletí mírně ovlivněn dialekty, jimiž se hovoří v Miláně, ekonomickém centru země.

finština - o jazyku

Finština je ugrofinský jazyk, je to úřední jazyk ve Finsku a Karelsku, dále používán ve státech USA, Švédsko, Rusko, Kanada, Norsko. První psané finské texty se objevily v 16. století. První knihu vydal Mikael Agricola v roce 1548, a to překlad Nového zákona.

Na finském území byla úředním jazykem švédština až do roku 1863. Když prošlo Finsko pod vládu Ruska, se ruský vládci snažili oslabit vliv švédské inteligence. Od roku 1863 se finština používala jako úřední jazyk a při vydávání dokumentů. Od roku 1893 je finština rovnocenná švédštině.