Překlad z norštiny do italštiny
a z italštiny do norštiny

norština italština

Na cestách po zahraničí Vás může jazyková neznalost zaskočit prakticky kdekoliv. Buďte proto o krok vpřed a sáhněte po překladači vět. Online nástroj, který Vám pomůže i s překladem z norštiny do italštiny i naopak, je dostupný zcela zdarma. Je výborný pro PC, tablety Kindle či ostatní, ale i do mobilu. Vyzkoušejte ho však i pro Android a v iPhone.

 

norština - o jazyku

Norština je germánský jazyk, po norsky říká asi 5 milionů obyvatel. Norština vznikla z jazyka stará norština Vývoj norštiny ze staroseverčiny (staronórčiny) trval zhruba 300 let a za tento čas proběhl přechod od složitého systému skloňování (podobného jako má dnešní slovenské) k jazyku méně složitému s pevnějším slovosledem. Dnešní norština je také ovlivněna dánština, protože Norsko bylo dlouhá léta pod nadvládou Dánska. Je všeobecně známo, že Norové bez větších problémů rozumějí mluvené švédštině a při psaném textu zas psané dánštině.

italština - o jazyku

Italština je románský jazyk, mluví jím asi 70 milionů lidí, z nichž většina žije v Itálii.

Standardní italština je založena na toskánských dialektech a je "kompromisem" mezi jazyky jižní Itálie a galo-románskými jazyky na severu. Ustálený toskánský standard byl však v průběhu posledních desetiletí mírně ovlivněn dialekty, jimiž se hovoří v Miláně, ekonomickém centru země.