Překlad z polštiny do indonéštiny
a z indonéštiny do polštiny

polština indonéština

Pokud chcete rychle a jednoduše překládat texty z polštiny do indonéština i naopak, iprekladač je pro Vás jako stvořený. Je to totiž online nástroj, se kterým se nemusíte více obávat problémů s dorozumíváním v kterékoli cizí zemi. Je jedno, jestli překládáte za PC, tabletě nebo mobile či iPhone. Překlad je vždy bleskově rychlý a spolehlivý.

 

polština - o jazyku

Polština patří mezi západoslovanský jazyk i čeština, slovenština a lužická srbština. Patří do rodiny indoevropských jazyků.

Ještě v 10. století byla polština a čeština jako jeden jazyk, a pak se začali rozcházet. V 14. století si Poláci a Češi stále rozuměli. Poláci přejali od Čechů křesťanství a proto se mnoho církevních slov podobá češtině. V průběhu několika století však polština probrala mnoho cizích slov z latiny, francouzštiny, němčiny, češtiny.

Polsky se mluví nejen v Polsku, ale i v sousedních státech a v mnoha státech světa.

indonéština - o jazyku

Indonéština je západoaustronézsky jazyk, úřední jazyk Indonésie. Indonéština je velmi podobná malajčine a byla prohlášena za úřední jazyk Indonésie při vyhlašování nezávislosti v roce 1945.

Indonéština se v originále nazývá Bahasa Indonesia, což v doslovném překladu znamená "jazyk Indonésie". Někdy bývá v anglických materiálech zkráceně označovaná jen jako "Bahasa".