Překlad z polštiny do italštiny
a z italštiny do polštiny

polština italština

Překládat z polštiny do italštiny a naopak rychle a jednoduše? Ano, s naším online překladačem vět je to možné a samozřejmě bezplatné. Jelikož jej můžete načíst i do mobilu, bude Vám vhodným společníkem na každé cestě do zahraničí. Vezměte ho s sebou na služební či rekreační cesty a neobávejte se jazykových bariér. Překladač je dostupný i pro Android a iPhone.

 

polština - o jazyku

Polština patří mezi západoslovanský jazyk i čeština, slovenština a lužická srbština. Patří do rodiny indoevropských jazyků.

Ještě v 10. století byla polština a čeština jako jeden jazyk, a pak se začali rozcházet. V 14. století si Poláci a Češi stále rozuměli. Poláci přejali od Čechů křesťanství a proto se mnoho církevních slov podobá češtině. V průběhu několika století však polština probrala mnoho cizích slov z latiny, francouzštiny, němčiny, češtiny.

Polsky se mluví nejen v Polsku, ale i v sousedních státech a v mnoha státech světa.

italština - o jazyku

Italština je románský jazyk, mluví jím asi 70 milionů lidí, z nichž většina žije v Itálii.

Standardní italština je založena na toskánských dialektech a je "kompromisem" mezi jazyky jižní Itálie a galo-románskými jazyky na severu. Ustálený toskánský standard byl však v průběhu posledních desetiletí mírně ovlivněn dialekty, jimiž se hovoří v Miláně, ekonomickém centru země.