Překlad z řečtiny do angličtiny
a z angličtiny do řečtiny

řečtina angličtina

Chystáte se na letní relaxaci v Řecku a chcete se připravit i na dorozumívání? Zapomeňte na slovník, je to jednodušší než kdykoli předtím. Pomocí iprekladača lze rychle a snadno přeložit jakoukoliv větu či text z řečtiny do angličtiny a naopak. Načtěte si ho online do mobilu, tabletu či iPhonu a použijte ho v jakékoliv situaci. Bude Vám pomáhat 24 hodin denně.

 

řečtina - o jazyku

Řečtina (řecký jazyk) patří mezi indoevropské jazyky, používaná obyvatelstvem v Řecku, na Kypru av částech Turecka, jakož iv emigračních zemích - Austrálie, Spojené státy, Kanada a jiné.

Řečtina se vyvinula ze Starořečtina. Spolu s čínštinou a aramejštinou je jazykem s najldhšou literární tradicí.

angličtina - o jazyku

Angličtina je západogermánský jazyk, původem z Anglie.

Je to třetí nejrozšířenější mateřský jazyk na světě, pro přibližně 402 milionů lidí. Angličtina má postavení lingua franca (dorozumívací jazyk ve vícejazyčných oblastech) v mnoha částech světa díky ústřednímu vojenskému, ekonomickému, politickému a vědeckému vlivu Spojeného království v 18. a 19. století a Spojených států začátkem 20. století. Angličtina se také používá jako hlavní dorozumívací jazyk ve více oblastech, například ve výpočetní technice nebo geografii. Při překládání textů do většiny jazyků se překládá nejčastěji právě z angličtiny. Angličtina patří mezi světové jazyky.

Je to jazyk, který studuje nejvíce lidí studujících více jazyků.