Překlad z ruštiny do italštiny
a z italštiny do ruštiny

ruština italština

Pokud hledáte rychlý způsob, kterým by ste si zjednodušili překlad z ruštiny do italštiny či naopak, jste na správné adrese. Překladač vět a textů, vhodný i do mobilu a také pro Android, si určitě oblíbíte. Je výborným pomocníkem při zvládání běžných či kritických situací v zahraničí. Překládat s jeho pomocí lze nejen v PC, ale i v tabletech či iPhone.

 

ruština - o jazyku

Ruština je nejpoužívanější slovanský jazyk. Má tzv. plnohlasie, staré nosovky, má rozvinutou párovou měkkost souhlásek a redukci nepřízvučných samohlásek. Přízvuk je volný a pohyblivý. V minulém čase nepoužívá pomocné sloveso (já bral), v přítomném čase nepoužívá sponu (bratr doma). Píše se azbukou.

Výrazné stopy zanechal v ruském jazyce církevněslovanským jazyk, který byl v Rusku původním spisovným jazykem, a jehož funkce postupně přebírala vznikající spisovná ruština.

italština - o jazyku

Italština je románský jazyk, mluví jím asi 70 milionů lidí, z nichž většina žije v Itálii.

Standardní italština je založena na toskánských dialektech a je "kompromisem" mezi jazyky jižní Itálie a galo-románskými jazyky na severu. Ustálený toskánský standard byl však v průběhu posledních desetiletí mírně ovlivněn dialekty, jimiž se hovoří v Miláně, ekonomickém centru země.