Překlad z ukrajinštiny do italštiny
a z italštiny do ukrajinštiny

ukrajinština italština

Ukrajinština či italština, jazyky se kterými se lze setkat i na území ČR, nepředstavují pro iprekladač žádný problém. Je totiž nástrojem, který Vám pomůže s překladem dlouhých textů či krátkých vět. Je dostupný online, proto ho můžete vzít právě tam, kam se chystáte. Překládejte v PC, tabletě, mobile, iPhone. Výsledek bude vždy dokonalý.

 

ukrajinština - o jazyku

Ukrajinština je východoslovanských jazyk. Říká ním více než 47 milionů lidí, hlavně na Ukrajině, kde je úředním jazykem; používají ho také Ukrajinci v Rusku, Spojených státech, Kanadě, Moldavsku, Polsku a v Bělorusku. Současná ukrajinština se píše cyrilicí a nynější ortografia byla v podstatě ustálená počátkem 20. století.

Lemkovské (rusínské) nářečí, které používají Lemkové, je považováno mnohými příslušníky tohoto etnika a také některými jazykovědci za samostatný jazyk. Viz také článek rusínčina. Ukrajinský jazyk je značně ovlivněn polštinou a ruštinou.

italština - o jazyku

Italština je románský jazyk, mluví jím asi 70 milionů lidí, z nichž většina žije v Itálii.

Standardní italština je založena na toskánských dialektech a je "kompromisem" mezi jazyky jižní Itálie a galo-románskými jazyky na severu. Ustálený toskánský standard byl však v průběhu posledních desetiletí mírně ovlivněn dialekty, jimiž se hovoří v Miláně, ekonomickém centru země.