Překlad z ukrajinštiny do slovenštiny
a z slovenštiny do ukrajinštiny

ukrajinština slovenština

Ukrajinština jako slovanský jazyk je slovenštine příbuzná, liší se však písmem - azbukou. To je většinou i překážkou při komunikaci a proto dobrý překládací nástroj, tzv.. translator dokáže značně pomoci. iPrekladac.eu je překladač textů, vět a slov online, použitelný jak na PC, tak v mobilech, či tabletech (iPhone, Android a pod.). Vyniká rychlostí a dostatečnou přesností překladu. Překlady z urakjinčiny do češtiny a naopak proto můžete vyzkoušet hned teď.

 

ukrajinština - o jazyku

Ukrajinština je východoslovanských jazyk. Říká ním více než 47 milionů lidí, hlavně na Ukrajině, kde je úředním jazykem; používají ho také Ukrajinci v Rusku, Spojených státech, Kanadě, Moldavsku, Polsku a v Bělorusku. Současná ukrajinština se píše cyrilicí a nynější ortografia byla v podstatě ustálená počátkem 20. století.

Lemkovské (rusínské) nářečí, které používají Lemkové, je považováno mnohými příslušníky tohoto etnika a také některými jazykovědci za samostatný jazyk. Viz také článek rusínčina. Ukrajinský jazyk je značně ovlivněn polštinou a ruštinou.

slovenština - o jazyku

Slovenština patří do skupiny západoslovanských jazyků (spolu s češtinou, polštinou a lužickou srbštinou). Slovensky se říká na Slovensku (asi 5 milionů lidí). Slovenština je oficiálně úředním jazykem Slovenska a Vojvodiny.

V souvislosti s velkou srozumitelností slovenštiny dovoluje český právní řád užívat slovenštinu, bez překladatele nebo tlumočníka v řadě právních a úředních úkonů. Týká se to společenského života na celém území státu, ale i soudnictví a úředních dokumentů, kde se mohou předkládat dokumenty i v slovenském jazyce.