Překlad z vietnamštiny do angličtiny
a z angličtiny do vietnamštiny

vietnamština angličtina

Chcete porozumět neznámému textu bez zdlouhavého vyhledávání slovíček ve slovníku? Ať se líbí, využijte online překladač textů. Překlad vět z vietnamštiny do angličtiny a opačně je rychlý a jednoduchý. Stačí napsat svůj text a stisknout tlačítko přeložit. Zda překládáte za PC, používáte tablet či iPhone, věty přeložíte za pár sekund.

 

vietnamština - o jazyku

Vietnamština je úřední jazyk ve Vietnamu. Je to mateřský jazyk více než 3 milionů lidí na celém světě. Patří k austroasijským jazykem. používá čínské písmo a využívá i mnoho čínských slov. Vietnamská abeceda je založena na latince.

angličtina - o jazyku

Angličtina je západogermánský jazyk, původem z Anglie.

Je to třetí nejrozšířenější mateřský jazyk na světě, pro přibližně 402 milionů lidí. Angličtina má postavení lingua franca (dorozumívací jazyk ve vícejazyčných oblastech) v mnoha částech světa díky ústřednímu vojenskému, ekonomickému, politickému a vědeckému vlivu Spojeného království v 18. a 19. století a Spojených států začátkem 20. století. Angličtina se také používá jako hlavní dorozumívací jazyk ve více oblastech, například ve výpočetní technice nebo geografii. Při překládání textů do většiny jazyků se překládá nejčastěji právě z angličtiny. Angličtina patří mezi světové jazyky.

Je to jazyk, který studuje nejvíce lidí studujících více jazyků.