Překlad z vietnamštiny do němčiny
a z němčiny do vietnamštiny

vietnamština němčina

Dostali jste se do situace, kdy se potřebujete dorozumět, ale jazyková bariéra Vám to nedovolila? Přesně pro takové situace je tu náš překladač vět. Vepište svůj text do pole a do několika sekund se Vám zobrazí jeho překlad. Ať už překládáte z vietnamština do němčiny nebo naopak, online překladač funguje výborně v PC, mobilu či tabletě.

 

vietnamština - o jazyku

Vietnamština je úřední jazyk ve Vietnamu. Je to mateřský jazyk více než 3 milionů lidí na celém světě. Patří k austroasijským jazykem. používá čínské písmo a využívá i mnoho čínských slov. Vietnamská abeceda je založena na latince.

němčina - o jazyku

Němčina je jazyk západní skupiny germánských jazyků a je jeden z nejrozšířenějších jazyků. V Evropské unii je to rodný jazyk pro nejvíce lidí. Patří také mezi 10 nejpoužívanějších jazyků na světě.

Němčina je hlavním jazykem pro 96,75 milionu Evropanů, což je 13,3% Evropanů, a tím je druhým evropským jazykem podle počtu mluvících za ruštinou (asi 150 milionů mluvících v Evropě) a před francouzštinou (66,5 milionu Evropanů). Němčina je třetím najvyučovanejším cizím jazykem v EU (po angličtině a francouzštině) a v USA (po španělštině a francouzštině). Je jedním z oficiálních jazyků Evropské unie.