Překlad ze slovenštiny do indonéštiny
a z indonéštiny do slovenštiny

slovenština indonéština

Indonésie je pro nás exotikou, většina lidí hledá tuto zemi ze zvědavosti, nebo kvůli dovolené. Pokud hledáte překlady ze slovenštiny do indonéštiny resp. z indonéštiny do slovenštiny, máme pro vás řešení. Řešením je překladový nástroj, translator iPrekladac.eu, pomocí kterého dokážete přeložit texty online na PC, případně i na mobilu.

 

slovenština - o jazyku

Slovenština patří do skupiny západoslovanských jazyků (spolu s češtinou, polštinou a lužickou srbštinou). Slovensky se říká na Slovensku (asi 5 milionů lidí). Slovenština je oficiálně úředním jazykem Slovenska a Vojvodiny.

V souvislosti s velkou srozumitelností slovenštiny dovoluje český právní řád užívat slovenštinu, bez překladatele nebo tlumočníka v řadě právních a úředních úkonů. Týká se to společenského života na celém území státu, ale i soudnictví a úředních dokumentů, kde se mohou předkládat dokumenty i v slovenském jazyce.

indonéština - o jazyku

Indonéština je západoaustronézsky jazyk, úřední jazyk Indonésie. Indonéština je velmi podobná malajčine a byla prohlášena za úřední jazyk Indonésie při vyhlašování nezávislosti v roce 1945.

Indonéština se v originále nazývá Bahasa Indonesia, což v doslovném překladu znamená "jazyk Indonésie". Někdy bývá v anglických materiálech zkráceně označovaná jen jako "Bahasa".