Překlad ze srbštiny do němčiny
a z němčiny do srbštiny

srbština němčina

Online překladač vět Vám je k dispozici i v případě, že potřebujete přeložit text ze srbština do němčiny a zpětně. Nezáleží na tom, zda překládáte krátké nebo dlouhé věty, svůj text budete mít přeložený za pár sekund. Použijte jej v běžné či formální komunikací a nebudete zklamáni. Protože funguje i pro Android, v tabletech a iPhone, bude dostupný nonstop .. pro každý případ.

 

srbština - o jazyku

Srbština se říká v Srbsku, Bosně a Hercegovině, Černé Hoře a dalších zemích jako Evropa, Amerika a Asie. Do roku 1992 byla v Jugoslávii úředním jazykem srbochorvatština a až poté se úředním jazykem stala srbština.

Spisovná srbština je založena na štokavském nářečí a má dvě varianty: východní a západní.

němčina - o jazyku

Němčina je jazyk západní skupiny germánských jazyků a je jeden z nejrozšířenějších jazyků. V Evropské unii je to rodný jazyk pro nejvíce lidí. Patří také mezi 10 nejpoužívanějších jazyků na světě.

Němčina je hlavním jazykem pro 96,75 milionu Evropanů, což je 13,3% Evropanů, a tím je druhým evropským jazykem podle počtu mluvících za ruštinou (asi 150 milionů mluvících v Evropě) a před francouzštinou (66,5 milionu Evropanů). Němčina je třetím najvyučovanejším cizím jazykem v EU (po angličtině a francouzštině) a v USA (po španělštině a francouzštině). Je jedním z oficiálních jazyků Evropské unie.